رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان

۲۴ طرح جهش تولید در استان سمنان تائید شد

سمنان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سمنان، گفت: از مجموع ۵۲ طرح جهش تولید پیشنهادی در سطح استان، ۲۴ پروژه مورد تصویب و تائید در پایتخت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر مالکی شامگاه چهارشنبه در نشست جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه در بحث پروژه‌های جهش تولید، طی تفاهم نامه‌ای که در مهرماه سال قبل به امضا رسید، مؤلفه‌های زنجیره ارزش، افزایش بهره‌وری، توسعه صنعتی و توجه به بخش کشاورزی در دستور کار قرار گرفت، تاکید کرد: بر اجرای این تفاهم نامه‌ها تاکید شده است.

وی افزود: در مرحله اول ۱۹ پروژه مختص جهش تولید در استان تصویب و ارسال شد؛ پس از آن و در مراحل بعدی، ۳۳ پروژه اعم از اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در استان تصویب و به تهران ارسال شد که ۲۴ طرح مورد تأیید قرار گرفت.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان بیان کرد: برای انجام این طرح‌ها، ۶۵ میلیارد تومان از محل بودجه ملی، ۱۳۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات سرمایه ثابت از محل منابع داخلی، ۳۷۶ میلیارد تومان و دو میلیون دلار از محل بودجه نهادهای غیردولتی و۱۶۲ میلیارد تومان هم از بخش خصوصی در نظر گرفته شده است در نهایت باید گفت سرجمع مبلغ ۷۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای انجام این طرح‌ها مصوب شد.

مالکی با بیان اینکه پیگیری‌های مختلفی برای تأمین منابع اعلامی انجام شد که تاکنون مبالغ ۱۶۲.۳ میلیارد تومان از محل بخش خصوصی و ۱۲.۵ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت تأمین شده است، ابراز کرد: پیگیری‌ها برای تأمین اعتبار ۳۷۶ میلیارد تومانی از محل نهادهای غیردولتی نیز در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه تاکنون جمعاً ۴۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های جهش تولید از منابع ملی اختصاص یافته است که ۲۵ میلیارد باقیمانده نیز از منابع هدفمندی یارانه‌ها تخصیص می‌یابد، افزود: از محل اعتبار استانی نیز بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان تاکنون اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، از ۲۴ پروژه جهش تولید پنج طرح تاکنون به بهره برداری رسیده و ۱۹ طرح باقی مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید